chatyliptov@chatyliptov.sk
WIFI FREE +421 903 502 850, +421 903 814 241
V ponuke už aj sauna a vírivka!

ATRAKCIE V OKOLÍ

GINO PARADISE Bešeňová

Obec Bešeňová leží 12km východne od Ružomberka na pravom brehu Váhu. Je tu 6 bazénov s celoročnou prevádzkou. Geotermálne pramene dosahuju teplotu až 61°C. V bazénoch je voda s 36-40°C, vyvierajúca z hĺbky 1987 m, ktorá má blahodárne účinky na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, urologické problémy a má priaznivé kozmetické účinky. Odporúčame kúpanie najmä v zime v otvorenom bazéne, kedy sa teplota okolitého vzduchu pohybuje pod bodom mrazu. Stredisko poskytuje okrem kúpania aj relaxačné masáže, plážový volejbal, tobogan, príjemné posedenie v reštaurácii.

AQUAPARK Tatralandia

Prvý celoročný Aquapark Tatralandia na Slovensku je situovaný v blízkosti Liptovského Mikuláša, na severnom brehu priehrady Liptovská Mara len na skok od turistického a lyžiarskeho centra Liptova - Jasná Nízke Tatry. Tatralandia je najväčším vodným rajom na Slovensku, v Čechách aj Poľsku. Aquapark vďaka zdroju termálnej vody víta svojich návštevníkov počas celého roka. Pre návštevníkov sú pripravené termálne bazény a bazény s čírou ohrievanou vodou, tobogány a šmýkačky, pre najmenších je to veľké detské ihrisko, nový obrí detský bazén s hradom Amazonia, detský kútik priamo v budove, pre aktívnejších možnosť využiť ponuku 18 tobogánových dráh a šmýkačiek ako aj veľkej športovej plochy. Pre tých, ktorý túžia v prvom rade po oddychu a regenerácii ponúkame relax v termálnych bazénoch s množstvom vodných masáží, či klasickú masáž a pre milovníkov súťaží a organizovanej zábavy bežia v Tatralandii animačné programy a koncerty.

Možnosti rekreácie

Každoročne sa tu rekreujú tisícky rekreantov. Sú tu možnosti kúpania, surfovania, jachtingu, škola windsurfingu, člnkovanie, vodné bicyklovanie, minigolf, rybárčenie, plavba vyhliadkovou loďou.V Liptovskom Trnovci je plážové kúpalisko a autocamping, požičovňa športových potrieb, minigolf, prístav lodnej dopravy, prístav jácht, požičovňa člnov, vodná záchranná služba, výcvikové stredisko potápačov a trávnatá pláž. Od jari do jesene sa tu konajú významné športové podujatia s medzinárodnou účasťou. Ďalšie rekreačné strediská na severnom brehu priehrady: Bobrovník, Liptovská Sielnica. Na severnom brehu pri diaľnici sa nachádza známy salaš Dechtáre, ktorý ponúka typické liptovské špeciality. Stredisko je dobre situované východisko turistických trás do Chočských vrchov, Západných a Nízkych Tatier.

Priehrada Liptovská Mara

V lete najvýznamnejšie rekreačné stredisko. Liptovská Mara je priehrada na Váhu s výkonom 198 MW vybudovaná v rokoch 1969 až 1975. Výškou 45 m je druhou najväčšou sypanou hrádzou v SR. Priehrada s vyrovnávacou nádržou môže zadržať 365 mil. m3vody, najviac na územi SR. Pri päte je široká 200 m a dlhá 1225 m. Vody priehrady zaplavili 13 obcí. Najcenejšie domy sú prenesené v skanzeme v Pribyline. Ide o tieto pamiatky: goticko-renesančný kaštiel v Parížovciach, pôvodné gotické kostoly v Liptovskej Mare, Sielnici, zrubové domy vzácnej ľudovej architektúry. Výnimkou je artikulárny kostol z Paludze, ktorý preniesli na okraj obce Lazisko.

Geotermálny prameň Oravice

Najväčším lákadlom Oravíc je geotermálna voda s teplotou 57°C, vyvierajúca z 1606 m hlbokého vrtu. Oravice sú prepojené cez Mihulčiu a Blatnú dolinu s pohorím Roháčov a cez Tichú a Chocholovskú dolinu sa viažu na Poľské územie upínajúc zrak na jedno z najkrajších poľských horských centier Zakopané. Ležia v nadmorskej výške 780 až 930 metrov, pričom okolité vŕšky dosahujú 1200 až 1600 metrov. Medzi nimi sa vyníma Osobitá (1687 m n. m.) a Bobrovec (1863 m n. m.) s možnosťou výhľadu na poľské Tatry a severnú časť Vysokých Tatier.